KONDİSYON BİSİKLETİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kardiyo sporların vazgeçilmesi olan kondisyon bisikleti  hem kolay olması hem de  kondisyonunuzu  düzenli bir şekilde artırması sebebiyle evde kullanabileceğiniz en uygun spor aletidir. Gürültü yapmaz, kilo-kalori  yaktırır. Günlük egzersizimizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bacakları sıkılaştırır selülite karşı yapılacak en doğru egzersizdir.

Peki bir kondisyon bisikleti almaya karar verdiniz. Hangisini seçmeli;

Kondisyon Bisikletleri :

Temel olarak üç ayrı modeli vardır.

Eliptik (Eliptical ), Yatay ve Dikey kondisyon bisikletleri

Vücutta Çalıştırdığı Bölgeler

Eliptik : Üst vücut kasları, kollar, dolaylı karın kasları, alt bacaklar, diz arkası kirişleri,omuzlar, uyluk ve kalçalar

Yatay : Üst Bacak Kasları

Dikey : Üst Bacak Kasları, Karın Kasları

 

Yapısal olaraksa ikiye ayrılır.

Mekanik Kondisyon Bisikleti :

                Pedala uygulanan kuvvet bir kayış vasıtası ile sıkıştırılır. Daha çok ekonomik modellerde olan bir sistemdir ve açıkçası çok keyifli bir kullanım sunmaz. Kayışın sürtünmesi söz konusu olacağı için akıcı bir kullanım olmaz ve patinaj hissi verir.

Manyetik Kondisyon Bisikleti:

                Pedala uygulanan güç doğrudan mekanizma içindeki diske iletilir, disk metaldir ve zorluk ayarı da manyetik  bir “balata” ile uygulanır. Bu nedenle diske temas yoktur. Akıcı bir kullanım sağlar ve kademeler  sağlıklı olarak artırılabilir. Manyetik kondisyon bisiklerinde disk ağırlığı çok önemlidir. Hem ürün ömrü hem de kapasitesi disk ağırlığı ile belirlenebilir. Yani kondisyonuz arttığında ihtiyacınız olacaktır.


Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.
Google+ Başlığım sayfa içeriği